We have all had plans to go to a store with the idea of buying one or two things and coming out with bags and bags of things. This happens to the best of us.

Some Twin Falls stores are extremely difficult to walk into, buy one or two things and then leave. Yesterday, I had to go to a Twin Falls store to purchase milk and cheese. Some how my milk and cheese cost me $119.34.

I liked to say that this is the only time I have have spent 80% more than I needed too but it actually happens all the time. Some stores are worse than others. Which Twin Falls stores are hard for you to walk into and purchase only a few items?